Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

FORNYER SAMARBEIDET: Hurtigruta Carglass, Norges Skiskytterforbund og Johannes Thingnes Bø forlenger samarbeidet med enda ett år. Foto: Christian Haukeli

Hurtigruta Carglass forlenger samarbeidet med skiskytterne

Norges Skiskytterforbund forlenger avtalen med Hurtigruta Carglass med ett år. Selskapet skriver samtidig ny ambassadøravtale med Johannes Thingnes Bø.
– Vi er veldig stolte over å fortsette samarbeidet, og lar oss inspirere av forretningsmodellen og visjonen til Hurtigruta Carglass. Selv i en utfordrende periode har de beholdt et sterkt fokus på service og vært fleksible på alle måter. Vi øns

KLARE FOR SAMARBEID: Tom Henriksen, New Wave, og Morten Djupvik fra Norges Skiskytterforbund ser frem til å starte samarbeidet i 2022.

Traff blink med ny klespartner

Norges Skiskytterforbund signerer ny 4-årig kontrakt med den internasjonalt sterke merkevaren Craft. Oppstart blir etter OL 2022.
Norges Skiskytterforbund avvikler dermed sitt 4-årige samarbeid med det norsk-sveitsiske sportsmerket Odlo.
– Craft har et bredt helårs-utvalg med svært høy kvalitet, de matcher oss veldig bra, er fleksible og kan tilby akkurat det en ivrig og entusiastisk skisky

Anders Øverby (27) ansatt som ny para-trener for skiskytterne

Anders Øverby (27) ansatt som ny para-trener for skiskytterne

Drammens-gutten tar over etter Lars Berger, og kommer fra trenerjobb i Team Mesterbakeren.
– Jeg gleder meg til å bli kjent med organisasjonen og ikke minst lære både Nils-Erik, Indira og Vilde enda bedre å kjenne. Sesongen vi går inn i blir utrolig spennende med to store høydepunkt å se frem til, sier Øverby, som for tiden er bosatt på Lillehammer.
Selv var han aktiv utøver i en del år med

KLARE FOR OL-SESONG: De to sterkeste rivalene på elitelaget for herrer forbereder seg på ny sesong. Foto: Christian Haukeli

Dette er Norges skiskytterlandslag neste sesong

Uttaket til Norges Skiskytterforbunds sju landslag sesongen 2021/2022 er klart. 
- Vi legger bak oss en veldig spesiell sesong, og ser nå frem til å planlegge den neste. Vi har enormt mange dyktige og motiverte skiskyttere rundt om i Norge. Jeg er imponert over nivået og entusiasmen der ute, tross en utfordrende sesong for mange, sier sportssjef i Norges Skiskytterforbund, Per Arne Botnan. 

NM 2019: Norske skiskyttere må vente enda et år før de kan konkurrere i Norgesmesterskap igjen. Her fra Ål i 2019. Foto: Geir Olsen / NTB

Skiskytterforbundet avlyser NM senior 2021

– Det er selvsagt med tungt hjerte vi velger å avlyse årets Norgesmesterskap. Vi har samtidig forståelse for at det må bli slik, og Skiskytterforbundet har gjennom hele pandemien vært tydelige på at vi støtter dugnaden om å bekjempe smitten, sier president i Norges Skiskytterforbund, Arne Horten.
Beslutningen om å avlyse årets NM kom etter at Trondheim kommune valgte å avlyse NM Veka i Granås

NM-Veka i Granåsen avlyses

NM-Veka i Granåsen avlyses

Trondheim kommune informerer i dag om at den planlagte NM-Veka i Granåsen, hvor NM Skiskyting 2021 inngår, må avlyses.
Avlysningen skyldes det totale smittetrykket i landet. Situasjonen gjør det for risikabelt for Trondheim som vertskommune å gjennomføre dette kombinerte mesterskapet i Granåsen. NM-Veka skulle ha samlet NM Senior Skiskyting, NM Langrenn del 2 og NM i hundekjøring på samme helg.

13.03.21, Obertilliach, Austria (AUT): ANDERSEN Filip Fjeld (NOR) - IBU Cup Biathlon, cups, winner ibu cup sprint score, Obertilliach, Austria (AUT). www.biathlonworld.com © Deubert/IBU. Handout picture by the International Biathlon Union. For editor

Disse skiskytterne reiser til siste verdenscuprunde

Norges Skiskytterforbund har tatt ut 16 skiskyttere til siste verdenscup-helg i svenske Østersund. 
Blant dem er fire utøvere som så langt denne sesongen har markert seg sterkt i IBU Cupen. Yngste bror Filip Fjeld Andersen (Team Mesterbakeren) har kapret både sammenlagtseieren og seier i sprint-cupen gjennom årets IBU Cup. Storebror Aleksander er fjerde beste i samme cup'en. Nå reiser de sammen

LEDER IBU CUP: Sivert Guttorm Bakken er klar for finalen i IBU Cup'en. Foto: www.biathlonworld.com © Stancik/IBU.

Disse skiskytterne reiser til IBU Cup-finalen

Norges Skiskytterforbund har foreløpig tatt ut 11 utøvere som reiser til østerrikske Obertilliach.
– Det har vært en spesiell sesong for alle som driver idrett, og til siste runde i IBU Cupen avviker vi noe fra de opprinnelige uttakskriteriene. Egentlig var det tenkt at vi kun skal sende utøvere som har en realistisk mulighet for topp-10 i totalcupen, men fordi sesongen har vært kortere enn nor

TV-SUKSESS: Skiskytterne er populære på tv-skjermen. Foto: Christian Haukeli

TV-boom for skiskytter-VM

Seer-tallene for skiskytternes VM i Pokljuka øker med 20 prosentpoeng i snitt sammenlignet med i fjor.
Det viser tall hentet fra NRK. Og det er kanskje ikke så rart, for norske skiskytter-fans fikk mye å glede seg over under årets VM i skiskyting i Pokljuka, Slovenia. Totalt ble 14 medaljer, sju gull, tre sølv og fire bronse, hanket inn av de norske skiskytterne.
Tiril Eckhoff og «skiskytte

REISER VIDERE: Johannes Dale er blant dem som skal videre til Nove Mesto i Tsjekkia for to nye verdenscuprunder. Foto: Christian Haukeli

Disse skiskytterne skal til Nove Mesto

Norges Skiskytterforbund sender 14 utøvere til tsjekkiske Nove Mesto, for to nye verdenscup-runder 2. - 14. mars.


Kvinner
Tiril Eckhoff (Fossum IF)
Marte Olsbu Røiseland (Froland)
Ingrid Landmark Tandrevold (Fossum IF)
Ida Lien (Simostranda IL)
Karoline Knotten (Vingrom IL)

Ragnhild Femsteinvik (Hålandsdal IL)
Reserve: Karoline Erdal (Førde IL)

Menn
Jo

KLAR FOR HERRE-STAFETT: Vetle Sjåstad Christiansen gjør VM-debut i stafett lørdag. Foto: Christian Haukeli

Disse skal gå VM-stafett i skiskyting

Både kvinne- og herrelaget i skiskytter-stafettene er tatt ut. 
VMs mest nervepirrende konkurranser nærmer seg - lørdag skal både herrene kvinnene gå stafett, mens fellesstartene går søndag. Norges Skiskytterforbund har offentliggjort sine to stafettlag og lagoppstilling nå i ettermiddag:
Kvinnenes stafett lørdag 20. februar kl. 11:40
Første etappe: Ingrid Landmark Tandrevold
Andre eta

KLARE FOR PAR-STAFETT: Tiril Eckhoff og Johannes Thingnes Bø skal forsvare fjorårets VM-gull for Norge. Foto: NTB Scanpix

Par-stafett-duoen er klar

Norges Skiskytterforbund har tatt ut Johannes Thingnes Bø og Tiril Eckhoff til par-stafetten i VM.
Den går av stabelen torsdag 18. februar klokken 15.10. Det blir altså verdenscup-lederne på både kvinne- og herresiden som skal forsvare gullet fra fjorårets VM i Anterselva, den gang var det Marte Olsbu Røiseland som konkurrerte sammen med Thingnes Bø.
- Vi ser frem til konkurransen i morgen o

Vis mer

Verdens ledende skiskytter-nasjon

Norges Skiskytterforbund ble stiftet 10. desember 1983. NSSF har ca. 7000 medlemmer fordelt på 160 klubber og 15 skiskytterkretser.

Norges Skiskytterforbunds visjon er å være verdens ledende skiskytternasjon. Langtidsplanen for 2022-2026 er derfor organisert på en ny måte. Våre verdier som skal være synlig i alt vi gjør er: Begeistrende, Idrettsglede, Samlende og Ekte.

Skiskyting er en meget populær idrett, som siden 2002 har vært i toppen av statistikk over Norges mest populære idretter. Vi har flotte profiler for skiskyting, engasjerte trenere og ildsjeler på grasrotnivå.

Norges Skiskytterforbund

Sognsveien 75A1
0840 Oslo
Norway